CSRT2512FT10R0-UP
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRT2512FT10R0-UP
Package:
2512
Description:
RES 10 OHM 1% 3.5W 2512
In Stock : 12251
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 Ohms
Series CSRT
Power (Watts) 3.5W