Home / Oscillators / CSX-750FBB33333000T
minImg
CSX-750FBB33333000T
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX-750FBB33333000T
Description:
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Base Resonator Crystal
Frequency 33.333 MHz