Home / Oscillators / CSX-750FBC11059200T
minImg
CSX-750FBC11059200T
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX-750FBC11059200T
Description:
XTAL OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Base Resonator Crystal
Frequency 11.0592 MHz