Home / Oscillators / CSX-750FCF7372800T
minImg
CSX-750FCF7372800T
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX-750FCF7372800T
Description:
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS, TTL
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Base Resonator Crystal
Frequency 7.3728 MHz