Home / Oscillators / CT-425.000MCC-T
minImg
CT-425.000MCC-T
TXC CORPORATION
Product No:
CT-425.000MCC-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
XTAL OSC SO 425.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 80mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CT
Function Enable/Disable
Type SO (SAW)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 425 MHz