CT0201HQF-1N4B
Central Technologies
Product No:
CT0201HQF-1N4B
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD CER CORE MULTI-LAYR INDUCTOR
User Guide
Inductance 1.4 nH
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Series ct0201hqf
Type Multilayer
Frequency - Self Resonant 10GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±0.1nH
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 120mOhm