CT0201LSF-6N8K
Central Technologies
Product No:
CT0201LSF-6N8K
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 6.8 nH
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Series ct0201lsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2.4GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 110mOhm