CT0603CSF-47NK
Central Technologies
Product No:
CT0603CSF-47NK
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 47 nH
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ct0603csf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 280mOhm