CT0805FSF-821J
Central Technologies
Product No:
CT0805FSF-821J
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 820 nH
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Series ct0805fsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 300MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 550mOhm