CT0805HTF-1R0J
Central Technologies
Product No:
CT0805HTF-1R0J
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 1 µH
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ct0805htf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 330MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm