Home / Fixed Inductors / CT0805LDLSF-1R0K
minImg
CT0805LDLSF-1R0K
Central Technologies
Product No:
CT0805LDLSF-1R0K
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 1 µH
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Series ct0805ldlsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 100MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 100mOhm