CT0805LSF-153J
Central Technologies
Product No:
CT0805LSF-153J
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inductance 15 µH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct0805lsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2.5MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 3.55Ohm