CT0805LSF-472J
Central Technologies
Product No:
CT0805LSF-472J
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 4.7 µH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct0805lsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 7.9MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm