CT1008CSF-751M
Central Technologies
Product No:
CT1008CSF-751M
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 750 nH
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ct1008csf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 360MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±20%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm