Home / Fixed Inductors / CT1008LDLSF-1R3K
minImg
CT1008LDLSF-1R3K
Central Technologies
Product No:
CT1008LDLSF-1R3K
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 1.3 µH
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Series ct1008ldlsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 220MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 110mOhm