Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-22NK
minImg
CT1008LSCF-22NK
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-22NK
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 22 nH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2.1GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 350mOhm