Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-27NK
minImg
CT1008LSCF-27NK
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-27NK
User Guide
Inductance 27 nH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 400mOhm