Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-47NJ
minImg
CT1008LSCF-47NJ
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-47NJ
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 47 nH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 500mOhm