Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-56NK
minImg
CT1008LSCF-56NK
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-56NK
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 56 nH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 1.3GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 600mOhm