Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-68NJ
minImg
CT1008LSCF-68NJ
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-68NJ
User Guide
Inductance 68 nH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 1.2GHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 650mOhm