Home / Fixed Inductors / CT1008LSCF-8R2J
minImg
CT1008LSCF-8R2J
Central Technologies
Product No:
CT1008LSCF-8R2J
User Guide
Inductance 8.2 µH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 36MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm