Home / Fixed Inductors / CT1210LSCF-330K
minImg
CT1210LSCF-330K
Central Technologies
Product No:
CT1210LSCF-330K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 33 µH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1210lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 12MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm