Home / Fixed Inductors / CT1210LSCF-680J
minImg
CT1210LSCF-680J
Central Technologies
Product No:
CT1210LSCF-680J
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 68 µH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1210lscf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 9MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm