CT1812SF-8R2M
Central Technologies
Product No:
CT1812SF-8R2M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD SHIELDED WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Inductance 8.2 µH
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Series ct1812sf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 30MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±20%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 820mOhm