Home / Fixed Inductors / CT1812SMSF-39NJ
minImg
CT1812SMSF-39NJ
Central Technologies
Product No:
CT1812SMSF-39NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD AIR CORE INDUCTOR
In Stock : 2015
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inductance 39 nH
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Series ct1812smsf
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 2.1MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 5.4mOhm