CT622LYF-1R0K
Central Technologies
Product No:
CT622LYF-1R0K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
In Stock : 82
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inductance 1 µH
Series ct622lyf
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 150MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 10mOhm