CT622LYF-6R8M
Central Technologies
Product No:
CT622LYF-6R8M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
User Guide
Inductance 6.8 µH
Series ct622lyf
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 29MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±20%
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 30mOhm