CTC1F-680K
Central Technologies
Product No:
CTC1F-680K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Inductance 68 µH
Series ctc1f
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 15MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±10%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 6.7Ohm