CTC1F-820M
Central Technologies
Product No:
CTC1F-820M
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Inductance 82 µH
Series ctc1f
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 14MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±20%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 7.3Ohm