CTC2F-220J
Central Technologies
Product No:
CTC2F-220J
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Inductance 22 µH
Series ctc2f
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 13MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm