CTC2F-3R3J
Central Technologies
Product No:
CTC2F-3R3J
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
In Stock : 30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inductance 3.3 µH
Series ctc2f
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 70MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 300mOhm