CTC3F-R12M
Central Technologies
Product No:
CTC3F-R12M
Description:
0.12UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
User Guide
Inductance 120 nH
Series ctc3f
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant 320MHz
Mfr Central Technologies
Tolerance ±20%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 160mOhm