CTCB0805F-300P
Central Technologies
Product No:
CTCB0805F-300P
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
In Stock : 3490
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Series CTCBF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 4A