Home / Fixed Inductors / CTCDRH105RF-180N
minImg
CTCDRH105RF-180N
Central Technologies
Product No:
CTCDRH105RF-180N
Description:
18UH SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 46mOhm Max
Inductance 18 µH