Home / Fixed Inductors / CTCDRH105RF-820N
minImg
CTCDRH105RF-820N
Central Technologies
Product No:
CTCDRH105RF-820N
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
82UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 227mOhm Max
Inductance 82 µH