Home / Fixed Inductors / CTCDRH125F-681M
minImg
CTCDRH125F-681M
Central Technologies
Product No:
CTCDRH125F-681M
Description:
680UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 680 µH