Home / Fixed Inductors / CTCDRH129F-220M
minImg
CTCDRH129F-220M
Central Technologies
Product No:
CTCDRH129F-220M
Description:
22UH SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39mOhm Max
Inductance 22 µH