Home / Fixed Inductors / CTCDRH2D11/HPF-2R2N
minImg
CTCDRH2D11/HPF-2R2N
Central Technologies
Product No:
CTCDRH2D11/HPF-2R2N
Description:
2.2UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 2.2 µH