Home / Fixed Inductors / CTCDRH4D28F-3R9N
minImg
CTCDRH4D28F-3R9N
Central Technologies
Product No:
CTCDRH4D28F-3R9N
Description:
3.9UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.44A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 64.8mOhm Max
Inductance 3.9 µH