CTCH114F-183L
Central Technologies
Product No:
CTCH114F-183L
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
Radial
Description:
18000A RADIAL LEAD FIXD INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 130mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Tolerance ±15%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27Ohm Max
Inductance 18 mH