CTCH875F-680K
Central Technologies
Product No:
CTCH875F-680K
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
Radial
Description:
68UH RADIAL LEAD FIX INDUCTOR
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 68 µH