CTCH875F-682K
Central Technologies
Product No:
CTCH875F-682K
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
Radial
Description:
6800UH RADIAL LEAD FIX INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.8Ohm Max
Inductance 6.8 mH