Home / Fixed Inductors / CTCMD4D06F-3R3M
minImg
CTCMD4D06F-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTCMD4D06F-3R3M
Description:
3.3UH SMD POWER INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 770mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.228" W (6.30mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 174mOhm Max
Inductance 3.3 µH