CTDT3316PF-334
Central Technologies
Product No:
CTDT3316PF-334
Description:
330UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
In Stock : 4204
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Inductance 330 µH
Series CTDT3316PF
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz