CTGS105F-470K
Central Technologies
Product No:
CTGS105F-470K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
47UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
In Stock : 1015
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 47 µH