CTGS75F-120K
Central Technologies
Product No:
CTGS75F-120K
Description:
12UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
In Stock : 415
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 12 µH