CTH87U22-C30
Panduit Corp
Product No:
CTH87U22-C30
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CBL CLIP U-TYPE BLACK ARROWHEAD
In Stock : 2999
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Color Black
Panel Hole Size 0.346" ~ 0.433" (8.80mm ~ 11.00mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Arrowhead, Cupped
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes -
Screw Size -
Series -
Type Clip, U-Type
Panel Thickness 0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
Length -
Mfr Panduit Corp
Height 1.346" (34.20mm)
Features Heat Stabilized
Bundle Center to Mounting Center -
Package Bulk
Width 0.472" (12.00mm)
Material Thickness -
Adhesive -
Opening Size 0.866" (22.00mm)