CTH9F-125M
Central Technologies
Product No:
CTH9F-125M
Package:
Axial
Description:
125UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.250" L (12.70mm x 31.75mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 125 µH