CTLL1608F-33NK
Central Technologies
Product No:
CTLL1608F-33NK
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
0603
Description:
33NH SMD CER CORE MULT INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 24 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 33 nH
Series CTLL1608F
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz