Home / Fixed Inductors / CTLL2012SF-10NJ
minImg
CTLL2012SF-10NJ
Central Technologies
Product No:
CTLL2012SF-10NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
0805
Description:
SMD HIGH FREQCER MULTIL INDUCTOR
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 10 nH
Series CTLL2012SF
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.1GHz